سفارش پروپوزال و پایان نامه جدید
نوشتن طرح پیشنهادیه معماری از روی پروپوزال های آماده

چگونه شروع کنیم؟

وقتی دانشجویی به مرحله پژوهشی کار در تحصیلات تکمیلی می رسد از این به بعد دغدغه های وی بیشتر می شود. بیشتر وقت صرف نوشتن پروپوزال و پایان نامه می شود. انتخاب موضوع شروع کار است و راهنمایی های استادها می تواند بسیار تعیین کننده باشد. در برخی موارد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در رشته ای مانند معماری به سراغ پروپوزال و پایان نامه آماده می روند. شاید دیدن یک نسخه از این کارها بتواند آنها را با فرمت کار آشنا کرده و کمک زیادی به آنها بکند. دیده شده که خیلی از بخش ها در پروپوزال معماری می تواند از روی کارهای آماده کپی شود. مشابه بودن روش های تحقیق در این بخش کمک زیادی می تواند بکند.

در سایر قسمت ها نیز می توان تجربیاتی در مورد نحوه نوشتن کسب شود. وقتی کسی بخواهد خودش این گونه کارهای پژوهشی را انجام دهد می تواند با مراجعه به سایت های معروفی که اینگونه کارها را با کیفیت بالا قرار می دهند مانند سایت بزرگ آسان داک یک نمونه دانلود داشته باشد و سپس با مطالعه کامل آن خود را در شرایط نوشتن قرار دهد.

در کدام قسمت های پروپوزال معماری کمک بگیریم؟

۱- بیان مسأله

اولین قسمت در پروپوزال که در واقع یکی از قسمت های کلیدی است که در رشته معماری آماده می شود، بیان مسأله می باشد. در واقع تبیین مسأله تحقیق بسیار مهم است و دغدغه انتخاب موضوع را هم می رساند که استاد راهنما می تواند کمک بزرگی به دانشجویان در این مرحله بکنند. شاید وقتی ایده خاصی در مورد موضوع یا مسأله تحیقق وجود نداشته باشد نوشتن کمی مشکل شود و دانشجو بخواهد تا پروژه های آماده را امتحان کند. بیش از حد سنگین انتخاب کردن موضوع هم می تواند لطمه بزرگی بزند و دانشجو را خسته کند.

۲- پیشینه تحقیق

جمع آوری پیشینه شاید کار خیلی سختی نباشد به شرطی که موضوع تحقیق قبلا کار شده باشد و نمونه تحقیقات حداقل خارجی داشته باشد. این کار به دانشجو کمک می کند تا بتواند از تحقیقات مشابه هم برای بحث و نتیجه گیری کار خود هم استفاده بکند.

۳- روش تحقیق

در بسیاری از رشته ها مانند معماری نوشتن پروپوزال و آماده کردن آن کار مشکلی است و یک نمونه پر شده و تکمیل شده از کار می تواند برای روش تحقیق بسیار مفید بوده و دانشجو در جریان روش های انجام تحقیق و آنالیز داده و ابزار گردآوری و جمع آوری داده قرار بگیرد.

 

سخن پایانی

وقتی در کارشناسی ارشد و یا مقطع دکتری کار پژوهشی انجام می شود همیشه نمونه کار می تواند بدرد دانشجو بخورد به شرطی که کیفیت کار دانلود شده طوری باشد که با اهداف آموزشی و روش تحقیق منطبق باشد. از دانلود کرده فرم های پر شده آماده و تکمیل شده پروپوزال در رشته های مختلف همچون معماری، مدیریت، روانشناسی و سایر رشته ها خودداری کرده و در حال حاضر فقط سایت آسان داک است که می توان هم در مورد کیفیت و هم در مورد قیمت ها از آن مطمئن بود.


درباره‌ی نویسنده

hamidfx